Przejdź do głównej zawartości

Zanieczyszczenie powietrza może sprawić, że staniesz się gruby.

źródło: www.tuptuptup.org.pl/

Jakość powietrza i wpływ na tkankę tłuszczową jest bardzo rzadko poruszany. Jednakże stanowi ciekawy temat dla osób dbających o swój wygląd.

Nic dziwnego, że zanieczyszczenie powietrza jest szkodliwe dla płuc i serca. Ale co z twoją talią? 

Zaczynamy od konkretów.

Amie Lund, badaczka toksykologii układu sercowo-naczyniowego z University of North Texas, odkryła, że ​​narażenie na niektóre zanieczyszczenia powietrza może powodować przyrost masy ciała, szczególnie w połączeniu z dietą wysokotłuszczową.

Lund bada, w jaki sposób zanieczyszczenie spalin samochodowych wpływa na wzrost i sygnalizację komórek tłuszczowych zwanych adipocytami. Stwierdziła, że ​​spaliny samochodowe mogą wywoływać reakcje organizmu, które mogą prowadzić do zwiększonego wzrostu adipocytów i stanu zapalnego, które są związane z otyłością i chorobami układu krążenia.


„Kiedy ludzie myślą o źródłowych przyczynach otyłości, często myślą o genetyce i diecie” - powiedziała Lund. „Istnieją jednak czynniki zewnętrzne, takie jak zanieczyszczenia środowiskowe, które nieustannie obciąża system naszego organizmu i może przyczyniać się do chorób takich jak otyłość”.

Wdychanie spalin samochodowych zmienia sygnały generowane i odbierane przez komórki tłuszczowe. Według badań Lund może to spowodować wzrost rozmiaru tych komórek o 12 do 25 procent lub nawet wzrost ich liczby.

Wysyłane i odbierane sygnały regulują podstawową aktywność komórek w układach narządów organizmu. Sygnały te są substancjami chemicznymi i jak wszystkie formy komunikacji mogą zostać zniekształcone.

Zmiany w komórkach również sprzyjają stanom zapalnym, zwiększonemu magazynowaniu lipidów i aktywacji układu odpornościowego. Stan zapalny i odpowiedź immunologiczna może następnie wywołać dalszą produkcję komórek tłuszczowych, powodując pętlę sprzężenia zwrotnego, w której dwa systemy popychają drugiego do przodu.

Podsumowując

Otóż ludzkie ciało ma już kilka systemów pomagających w utrzymaniu zdrowych narządów. Ale czasami zewnętrzne czynniki stresogenne zaburzają równowagę systemu. W takim przypadku ​​mniejsza ekspozycja byłaby dobrym pomysłem. Najlepiej jest ograniczyć czas spędzany na świeżym powietrzu w dni o dużym zanieczyszczeniu powietrza (lub niskiej jakości).

Komentarze

  1. Dlatego moim zdaniem świetnie w swoim domu posiadać coś takiego, jak oczyszczacz powietrza, który może występować w połączeniu z osuszaczem. To zawsze dobre i odpowiednie rozwiązanie i mam wrażenie, że jak najbardziej można z niego korzystać, pod warunkiem, że wybiera się dobre jakościowo produkty. Ja ze swojej strony na pewno polecę Wam firmę https://meacopolska.pl/ . Koniecznie zerknijcie sobie, jakie produkty mają w swojej ofercie, no i po prostu z nich skorzystajcie. Myślę, że to dla Was odpowiedni pomysł.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Każdy Wasz komentarz jest dla mnie bardzo cenny. Jednakże bez zastanowienia usuwam wszelkie reklamy oraz spam.