Przejdź do głównej zawartości

Zanieczyszczenie powietrza może sprawić, że staniesz się gruby.

źródło: www.tuptuptup.org.pl/

Jakość powietrza i wpływ na tkankę tłuszczową jest bardzo rzadko poruszany. Jednakże stanowi ciekawy temat dla osób dbających o swój wygląd.

Nic dziwnego, że zanieczyszczenie powietrza jest szkodliwe dla płuc i serca. Ale co z twoją talią? 

Zaczynamy od konkretów.

Amie Lund, badaczka toksykologii układu sercowo-naczyniowego z University of North Texas, odkryła, że ​​narażenie na niektóre zanieczyszczenia powietrza może powodować przyrost masy ciała, szczególnie w połączeniu z dietą wysokotłuszczową.

Lund bada, w jaki sposób zanieczyszczenie spalin samochodowych wpływa na wzrost i sygnalizację komórek tłuszczowych zwanych adipocytami. Stwierdziła, że ​​spaliny samochodowe mogą wywoływać reakcje organizmu, które mogą prowadzić do zwiększonego wzrostu adipocytów i stanu zapalnego, które są związane z otyłością i chorobami układu krążenia.


„Kiedy ludzie myślą o źródłowych przyczynach otyłości, często myślą o genetyce i diecie” - powiedziała Lund. „Istnieją jednak czynniki zewnętrzne, takie jak zanieczyszczenia środowiskowe, które nieustannie obciąża system naszego organizmu i może przyczyniać się do chorób takich jak otyłość”.

Wdychanie spalin samochodowych zmienia sygnały generowane i odbierane przez komórki tłuszczowe. Według badań Lund może to spowodować wzrost rozmiaru tych komórek o 12 do 25 procent lub nawet wzrost ich liczby.

Wysyłane i odbierane sygnały regulują podstawową aktywność komórek w układach narządów organizmu. Sygnały te są substancjami chemicznymi i jak wszystkie formy komunikacji mogą zostać zniekształcone.

Zmiany w komórkach również sprzyjają stanom zapalnym, zwiększonemu magazynowaniu lipidów i aktywacji układu odpornościowego. Stan zapalny i odpowiedź immunologiczna może następnie wywołać dalszą produkcję komórek tłuszczowych, powodując pętlę sprzężenia zwrotnego, w której dwa systemy popychają drugiego do przodu.

Podsumowując

Otóż ludzkie ciało ma już kilka systemów pomagających w utrzymaniu zdrowych narządów. Ale czasami zewnętrzne czynniki stresogenne zaburzają równowagę systemu. W takim przypadku ​​mniejsza ekspozycja byłaby dobrym pomysłem. Najlepiej jest ograniczyć czas spędzany na świeżym powietrzu w dni o dużym zanieczyszczeniu powietrza (lub niskiej jakości).

Komentarze

  1. Dlatego moim zdaniem świetnie w swoim domu posiadać coś takiego, jak oczyszczacz powietrza, który może występować w połączeniu z osuszaczem. To zawsze dobre i odpowiednie rozwiązanie i mam wrażenie, że jak najbardziej można z niego korzystać, pod warunkiem, że wybiera się dobre jakościowo produkty. Ja ze swojej strony na pewno polecę Wam firmę https://meacopolska.pl/ . Koniecznie zerknijcie sobie, jakie produkty mają w swojej ofercie, no i po prostu z nich skorzystajcie. Myślę, że to dla Was odpowiedni pomysł.

    OdpowiedzUsuń
  2. Dlatego ja właśnie myślę o tym, aby kupić jakiś dobry oczyszczacz powietrza. Nie wiem, na co konkretnie się zdecydować, dlatego szukam różnych informacji online. Myślę, że te na stronie https://ekstrasierpc.pl/pl/669_materialy_partnera/3155_odetchnij-pelna-piersia---ten-domowy-sprzet-bije-rekordy-popularnosci-w-ostatnich-latach---oczyszczacze-powietrza.html będą dla mnie najbardziej ciekawe. Coraz więcej osób sięga po takie propozycje, więc polecam sobie wszystko sprawdzać.

    OdpowiedzUsuń
  3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Każdy Wasz komentarz jest dla mnie bardzo cenny. Jednakże bez zastanowienia usuwam wszelkie reklamy oraz spam.