Przejdź do głównej zawartości

Trzy suplementy do szybkiego leczenia kontuzji

źródło: pixabay.com

Kontuzje są częścią życia i sportu. Przydarzają się najlepszym z nas. Chociaż jest wiele rzeczy, które możemy zrobić, aby zmniejszyć ryzyko odniesienia potencjalnie wyniszczającej kontuzji, to nadal potrzebujemy skutecznych strategii radzenia sobie z nimi, jeśli one wystąpią. 

Niezależnie od tego, nadal jest bardzo prawdopodobne, że będziesz doświadczać pewnych bólów tu i ówdzie przez całą karierę sportową, zwłaszcza jeśli występujesz na wysokim poziomie. Nawet jeśli nie jesteś kontuzjowany, strategie wymienione w tym artykule mogą być wykorzystane do radzenia sobie z nieuchronnie bolesnymi, codziennymi wymaganiami sportowymi na wysokim poziomie

Kluczową kwestią może być....

Dieta może być jednym z najczęściej pomijanych elementów Twojego arsenału w leczeniu kontuzji i jej zapobieganiu. Możesz wykonać wszystkie ćwiczenia korygujące na świecie, ale jeśli nie dostarczasz swojemu ciału cegiełek potrzebnych do zainicjowania głębokiego leczenia, możesz wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Kiedy już stworzysz solidne podstawy do leczenia za pomocą zdrowej, zbilansowanej diety, możesz rozpocząć proces regeneracji. Dodatkowo wzmacniając go jeszcze bardziej, poprzez uzupełnienie go kilkoma z kluczowych składników odżywczych.

Enzymy proteolityczne.


Enzymy to biologiczne cząsteczki tworzone przez organizmy, które działają jako katalizatory (czynniki napędzające) do inicjowania i przyspieszania określonych reakcji chemicznych. Enzymy proteolityczne odnoszą się do określonej klasy enzymów, które rozkładają białka. Wykazano, że enzymy proteolityczne mają wiele zalet, szczególnie te związane z urazami sportowymi, stanami zapalnymi i obrzękami. W wielu badaniach enzymy te okazały się obiecujące w przyspieszaniu regeneracji pooperacyjnej, zmniejszaniu stanu zapalnego / obrzęku, a nawet rozkładaniu i usuwaniu starej tkanki bliznowej - szalone, prawda?


Bromelaina.

Bromeliana to enzym występujący w soku ananasowym. Chociaż bromeliana była tradycyjnie stosowana jako środek wspomagający trawienie i rozkładanie pożywienia, ma również silne właściwości przeciwzapalne. Z tego powodu Bromeliana jest również skuteczna w leczeniu choroby zwyrodnieniowej stawów, miejscowego gojenia się ran i obrzęków po urazach. Ponieważ Bromeliana ma również właściwości wspomagające gojenie się tkanek, może być stosowana po operacji lub bezpośrednio po urazie.

kontuzje i ananas
źródło: pixabay.com

Jak przyjmować: aby wykorzystać enzymy proteolityczne ze względu na ich właściwości przeciwzapalne i lecznicze, należy je przyjmować na pusty żołądek, w przeciwnym razie zostaną one po prostu wykorzystane do trawienia pokarmu. Należy je przyjmować 30 minut przed posiłkiem lub 2 godziny po nim. Osobiście zalecam rozpoczęcie od niższej dawki 250 MG przyjmowanej dwa razy dziennie i zwiększenie do 500-1000 mg dwa razy dziennie: Raz przed śniadaniem rano i raz przed kolacją. Nie należy przyjmować danego enzymu, jeśli pacjent przyjmuje leki rozrzedzające krew, antybiotyki lub środki uspokajające. Przed zażyciem jakiegokolwiek suplementu należy zawsze zasięgnąć porady lekarza.

Serrapeptaza.

Serrapeptaza jest enzymem wyizolowanym z bakterii jelitowych jedwabników i został nazwany „enzymem cudu” ze względu na długą listę korzyści zdrowotnych. Serrapeptaza jest tradycyjnie stosowana w Europie i Japonii od ponad 25 lat w różnych schorzeniach, które obejmują między innymi: obrzęk pooperacyjny, kontuzje sportowe, zapalenie oskrzeli, usuwanie blizn i skrzepów krwi, a nawet w chorobie włóknisto-torbielowatą piersi. Serrapeptaza wzbudziła zainteresowanie wielu wyczynowych sportowców i profesjonalistów nie tylko ze względu na swoje właściwości gojenia się ran oraz przeciwzapalne, ale także ze względu na zdolność pomagania sportowcom w odzyskaniu mobilności i zakresu ruchu poprzez rozbijanie i usuwanie pozostałości komórek, w przypadkach takich jak blizny pourazowe.


Jedwabnik enzymy zdrowotne
źródło: pixabay.com

Jak przyjmować: Spróbuj zastosować małą dawkę 120 000 SPU raz dziennie rano, 30 minut przed śniadaniem. Dawkowanie można stopniowo zwiększyć do 240 000 SPU przyjmowanych dwa razy dziennie: raz przed śniadaniem i raz przed kolacją z innymi enzymami. Unikaj, jeśli bierzesz jakiekolwiek leki rozrzedzające krew.

Nattokinaza.

Podobnie jak bromeliana i serrapeptaza, Nattokinaza jest kolejnym enzymem, który wspomaga gojenie się tkanek i pomaga w usuwaniu niefunkcyjnych białek z organizmu, takich jak fibryna i tkanka bliznowata. Nattokinaza jest szczególnie przydatna w poprawianiu zarówno przepływu krwi, jak i jej objętości. Dlatego może mieć synergistyczny wpływ na szybki powrót do zdrowia po urazach, nie tylko pomagając w rozpuszczaniu martwych / niefunkcjonalnych tkanek, ale także zwiększając transport bogatej w składniki odżywcze krwi do dotkniętego obszaru. 

Nattokinaza pozyskiwana jest z nasion soi.

źródło: kenay.com.pl

Jak przyjmować: Podobnie jak w przypadku innych wymienionych enzymów, zacznij od małej dawki, stopniowo zwiększając. W większości badań na ludziach stosowano od 500 mg do 5000 FU dziennie, podzielone na dwie oddzielne dawki. Eksperymentuj z różnymi dawkami, aż objawy ustąpią.
Ponieważ większość produktów zawierających mieszanki enzymów jest przeznaczona do wspomagania trawienia, są one stosunkowo niedostateczne w celach opisanych w tym artykule. w związku z tym będziesz musiał kupić każdy z nich osobno, aby osiągnąć określone dawki opisane w danym artykule.

Komentarze