Przejdź do głównej zawartości

Metody do samokontroli osobistych celów sylwetkowych.

Metody do samokontroli osobistych celów sylwetkowych

Najważniejszą umiejętnością w każdym sporcie jest bez wątpienia znajomość swojego organizmu. Istotne jest tutaj poznanie specyficznych reakcji na określone żywienie, trening, czy odpowiednią ilość regeneracji. Jak wiemy pamięć nasza jest zawodna... Dlatego w takich miejscach nabywają znaczenia wszelkie metody mierzalne. Metody, które pozwolą efektywniej poznawać nasz organizm, a następnie na sucho umożliwiać skrupulatną analizę.


Od wieków najlepsi sportowcy, czy trenerzy mistrzów dzięki skrupulatnym notatkom dotyczącym diety, treningu, czy suplementacji mogli wywnioskować jakie rozwiązanie sprawdziło się znakomicie w osiągnięciu celu, a jakiego należy się wystrzegać. Dlatego dzisiaj chciałbym skupić się na moich trzech metodach analizy, do których zaliczę: podsumowanie tygodniowe, tygodniową kartę pomiarów oraz dziennik treningu siłowego.

Każdy z tych sposobów niejednokrotnie pomógł mi przełamać osobiste zastoje sylwetkowe, jak również w sposób należyty prowadzić moich podopiecznych. Jedyny możliwy minus tych metod - to dyscyplina, której wielu osobom brak. Otóż nie każdy chce spędzać te kilkanaście minut, przy wypełnianiu jakiś dokumentów, a szkoda...

Poniżej przedstawię wspomniane metody / dokumenty, które możecie sobie pobrać z tej strony, wydrukować, a następnie do woli używać.

 Pobierz podsumowanie tygodniowe
klikając w zdjęcie możecie pobrać plik

Podsumowanie tygodniowe - stanowi rodzaj samokontroli, który wykonujemy raz na tydzień na czczo, po przebudzeniu i po toalecie. W pliku notujemy poszczególne dni, gdzie uwzględniamy kwestie diety, snu, treningu. Jest to rodzaj kontroli bieżącej, która powinna być wykonywana zaraz przed snem. Dzięki temu możemy realnie i obiektywnie spojrzeć na własną osobę. Pamiętajcie szczerość względem siebie to podstawa.

 Pobierz karta pomiarów tygodniowa
klikając w zdjęcie możecie pobrać plik

Osobista tygodniowa karta pomiarów - jest to metoda samokontroli polegająca na osobistym pomiarze antropometrycznym. Przykładowo, jeśli widzicie, że maleje Wam obwód bicepsa, a rośnie obwód brzucha to możecie być pewni, iż tracicie masę mięśniową, a zyskujecie tkankę tłuszczową. Stąd warto mierzyć się raz na tydzień i analizować wymiary.

 GYMRUN
klikając w zdjęcie przeniesiecie się do aplikacji GymRun

Dziennik treningu siłowego - osobiście używam aplikacji GymRun i dzięki temu nie bawię się w chodzenie z kartką po siłowni. Mam za to przy sobie smartfona, który informuje mnie na jakich ostatnio ciężarach ćwiczyłem, jakie miałem rekordy, jakie muszę wykonać ćwiczenia, czy też jakie zostawiłem notatki z ostatniej sesji. Polecam zainstalować aplikację i ocenić osobiście.

Podsumowanie.


Jeśli należycie do osób skrupulatnych, które chcą osiągać maksimum korzyści z diety, treningu, czy suplementacji - to pomyślcie nad powyższymi sposobami samokontroli. Uwierzcie mi, ale Wasz trud po kilku miesiącach powinien zaprocentować korzyściami.

Komentarze

 1. Fajne, tego mi brakowało :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Super przydatne informacje! Dzięki, szczególnie za to ocenianie naszej motywacji, samopoczucia itp :)

  Ja z kolei znalazłem i będę używał do rejestrowania wyników tego oto portalu.

  https://www.jefit.com/products/androidpro/index.php

  Jest wg mojej opinii lepszy bo wszystko synchronizuje się na nasz profil Online i można dużo informacji uzyskać na koncie Premium :)

  Pozdrawiam! I niedługo będę się odzywał w sprawie pomocy ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za info :) Dobrze wiedzieć, co kto używa i poleca. Pozdrawiam Cię serdecznie :)

   Usuń

Prześlij komentarz

Każdy Wasz komentarz jest dla mnie bardzo cenny. Jednakże bez zastanowienia usuwam wszelkie reklamy oraz spam.