Przejdź do głównej zawartości

A Ty zrealizujesz swoje postanowienia w roku 2016?

najlepszego w roku 2016

Kolejny rok nowe postanowienia, nowe hasła, czy wyzwania facebookowe. Wiele osób ochoczo przystępuje do kolejnych deklaracji zmian, w Ich mniemaniu często rewolucyjnych...


Życie jednak weryfikuje czcze postanowienia i obnaża słabość większości jednostek. Prawda jest jedna - bez konkretnej walki z życiem, jedynie życie możemy przeżyć, a nie zrealizować nasze cele. Wygrywają najsilniejsi, a nie lenie, czy lebiegi, które nie wiedzą czego chcą od życia, lub potrzebują ciągłego trzymania za rękę. Osoby konsekwentnie niczym szaleńcy wykonujące dzień, w dzień dane postanowienie - zyskują wygląd, dobrą pracę, czy bogactwo. Takie osoby dostają po prostu to na co zapracują. Często słyszę hasła zachęcające do biernego czekania typu: "nie przejmuj się nie szukaj faceta, jeszcze trafi się ten jedyny", "kiedyś dostaniesz dobrze płatną pracę, potrzebujesz jedynie czasu", "jak Ci coś nie wychodzi, to wybierz inne zainteresowanie".... Niestety mam tutaj zgoła inne zdanie, chcesz coś osiągnąć: pokaż się, szukaj nałogowo pracy, spotykaj się z innymi osobami, znajomości też dają korzyści, jak potkniesz się wstań i walcz dalej! Nigdy się nie cofaj, a tym bardziej po upadku! Albo jesteś uciekającą zwierzyną, albo drapieżnikiem! Nie daj sobie wmówić, iż czegoś nie jesteś w stanie się nauczyć! Rusz tylko te 4 litery i wyłącz facebooka, który jedynie ogłupia, gdzie większość osób chwali się jak pochlało w Sylwestra, ile zjadło w Wigilię, czy jaką partię polityczną popieraja... a może masz nieskończoną ilość żyć, że nie szkoda Ci na to czasu? Ciekawe....

A teraz życzę Wam spełnienia większości postanowień noworocznych!

Komentarze

 1. Ja w zeszłym roku zaczęłam wraz z nowym rokiem chodzić na siłownię i właśnie stuknął rok tej miłości :) także życzę wytrwania w postanowieniach!

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie wszystko wychodzi tak jak mówisz. Niestety zdarza się, że pracujesz na coś całymi latami,. jesteś aktywny zawodowa lub masz wiele znajomości a potem nagle jedna chwila niweczy wszystko. Pisze tak, gdyż taka właśnie sytuacja dotknęłam mojej siostry. Osoby najbliższej, która dzień w dzień pracowała nad swoim wielkim marzeniem, i była w tym rewelacyjna. Potem zdarzył się ten cios i teraz dziewczyna nie potrafi się w ogóle odnaleźć. Uważam, że życie jest nieprzewidywalne i przede wszystkim trzeba być dla siebie samego przyjacielem i mieć poczucie własnej wartości, bo gdy już coś się wydarzy, jesteśmy wtedy w stanie dać sobie oparcie sami. pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Owszem kwestie zdrowia, czy innych przypadków to zupełnie inna bajka... Tutaj się w pełni z Tobą zgadzam. Jednakże pomimo tego wiele osób nie przechodzi przez życie biernie i mimo osobistych tragedii upada, wstaje (czasem bez nogi/ręki/z bagażem problemów) i walczy dalej. W mej ocenie życie jak wspomniałaś jest nieprzewidywalne ale rozmyślanie na ten temat, też nie jest motywujące i może osłabiać nasze działanie. Co ma być to będzie i pewnych rzeczy nie ominiemy ale możemy od życia zyskać tyle na ile ono nam pozwoli. Dlatego wolę wierzyć, iż mordercza praca nad sobą i celami popłaca.


   Pozdrawiam Ciebie również i życzę spełnienia wszystkich marzeń :)!

   Usuń
 3. Wszystkiego co najlepsze w Nowym Roku! Niech wszystkie postanowienia zostaną zrealizowane bez żadnych problemów :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja zaczęłam w listopadzie,bo nie chciałam czekać do Nowego Roku. Każdy dzień jest dobry żeby zacząć! :)

  Wszystkiego co Najlepsze w Nowym Roku :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Powodzenia w realizacji zamierzonych celów :) !

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Każdy Wasz komentarz jest dla mnie bardzo cenny. Jednakże bez zastanowienia usuwam wszelkie reklamy oraz spam.