Przejdź do głównej zawartości

Najbardziej destrukcyjne podejście do rozpoczęcia aktywności fizycznej.

otyli na siłowni

Dziś chciałbym króciutko poruszyć temat dotyczący podjęcia aktywności fizycznej przez osoby początkujące.  Wielokrotnie obserwuje ludzi, którzy z chęcią zaczęliby ćwiczyć, ale po prostu się wstydzą. Aktywność fizyczna pomimo, iż jest kwestią niezbędną do zmiany sylwetki to stanowi barierę wielokrotnie nie do pokonania. Szczególnie staje się murem dla tych, którzy charakteryzują się obniżonym poczuciem własnej wartości.


Chyba najbardziej popularnymi tekstami takich osób jest: "nie chodzę na siłownię, bo źle wyglądam", "nie ćwiczę jogi, bo nie jestem rozciągnięty", "nie biegam, bo nie mam kondycji".

Testy te są totalnie nie logiczne, ponieważ na określone zajęcia zaczynamy chodzić po to aby się czegoś nauczyć, czy osiągnąć.
Równie dobrze ciągnąc powyższym tokiem myślenia można by powiedzieć "nie rozpocznę kursu nauki jazdy samochodem, bo nie umiem jeździć". 

Fakt jest taki, iż wiele osób boi się oceny, boi się wypaść gorzej niż inni. Szczególnie, iż obecny świat to ciągły wyścig szczurów. Wyścig o więcej pieniędzy, lepszy wygląd, lepszą kondycję, lepszą małżonkę itp. Jeśli przestaniemy patrzeć przez pryzmat gonitwy i bycia lepszym, czy gorszym niż inni, to pewne bariery zaczną się łamać. W życiu najważniejsze jest to aby, być lepszym od siebie samego z dnia wczorajszego. Gdy zaczniemy patrzeć na własną osobę i dążyć do osobistych pragnień, to cel będzie coraz bliżej. Swoją drogą uwierzcie mi, że nawet jeśli wyglądacie źle (np. duża otyłość) to inni ludzie na siłowni mają to gdzieś. Osobiście pracując wiele lat w różnych klubach fitness nie spotkałem się z zjawiskiem naśmiewania. Powiem Wam, że często było wręcz odwrotnie. Jeśli osoba dokonała świetnej przemiany to była obiektem szacunku i podziwiana.

MOC Z WAMI KOCHANI!

Komentarze

  1. Dobrze napisane! Należy przezwyciężyć strach, przed tym "co powiedzą inni", a już będziemy na dobrej drodze do sukcesu!

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Każdy Wasz komentarz jest dla mnie bardzo cenny. Jednakże bez zastanowienia usuwam wszelkie reklamy oraz spam.