Przejdź do głównej zawartości

Jak to jest z masażem odchudzającym?

masaż

Dzisiaj chciałem przedstawić kolejny ciekawy artykuł osoby, z którą współpracuję na różnych polach. Zapraszam, więc serdecznie.

Autor: Monika Turemka

Masaż odchudzający to praca na rzecz zmniejszenia tkanki tłuszczowej, odprowadzenie toksyn, regulacja płynów ustrojowych oraz co jest bardzo istotne, wzmacnianie przesilonych mięśni i stawów w wyniku przeciążenie organizmu nadwagą.

Skuteczny masaż odchudzający powinien być masażem najintensywniejszym ze wszystkich. Ugniatanie, uciskanie i oklepywanie ciała jest dość bolesne, ponieważ jego zadaniem jest rozbicie komórek tłuszczu, które znajdują się głęboko w tkance podskórnej. Można dzięki niemu wymodelować i wyszczuplić sylwetkę a także pozbyć się cellulitu.

Masaż odchudzający jest jedną z podstawowych metod w terapii nadwagi. Pamiętajmy jednak, że licząc na terapię odchudzającą polegającą jedynie na biernej postawie i zastosowaniu jedynie masażu, dla wielu osób efekty będą wysoce niezadowalające.
otyłość
Wykonywany jest w oparciu o całościowy masaż leczniczy, łącząc w sobie techniki masażu klasycznego i technik łącznotkankowych. Polecany jest szczególnie w celu likwidacji tkanki tłuszczowej z okolic pośladków, bioder i ud, przyczynia się również do ogólnego spadku wagi. Masaż odchudzający modelując sylwetkę, stanowi skuteczne uzupełnienie kuracji odchudzających, a zarazem ma działanie rewitalizujące.
Masaż modelujący najlepsze efekty przynosi jeżeli istnieje czynna współpraca pomiędzy klientką, masażystą a trenerem, z którym współpracuje klientka.
cellulit

Pamiętajmy jednak, że same masaże beż ćwiczeń niewiele nam dadzą. Masaż pozwoli wcisnąć się w obcisłą wieczorową sukienkę ale nie będzie to trwało wiecznie. Potrzebne są ćwiczenia odchudzające i diety odchudzające. 
Niektóre masaże poprawiają proces trawienia oraz prace takich organów jak np. wątroba. Można je uważać za masaże odchudzające. 

Drenaż limfatyczny - Zabieg/masaż fizjoterapeutyczny którego celem jest wspomaganie przepływu limfy czyli płynu tkankowego biorącego udział w transporcie tłuszczy. 

Shiatsu i masaż tajski - Starożytne sztuki uzdrawiania dotykiem pochodząca z Azji. Poprzez dotyk przepływ energii w naszym organizmie zostaje uregulowany. 

ZAPAMIĘTAJ !!! By masaż przyniósł zamierzony efekt należy poddawać się mu regularnie, identycznie jak ćwiczeniom .
odchudzanie

Po więcej ciekawych artykułów zapraszam na bloga autorki: http://monikaturemka.blogspot.com/

Komentarze